Jak polityka wpływa na nasze życie?

Kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupiła wokół siebie wiele bogatych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją niezmiernie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie z nich są bardzo bogate, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE to potęga. I choć ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to musimy wiedzieć, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Choć oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem UE to doskonały pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, szybciej nas doganiają. To źle, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale ciężko powiedzieć czy np. problem dot. bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednak ma duże problemy? Trudno w jednoznaczny sposób rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.

Jak polityka wpływa

Kondycja UE Chociaż Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to ...

Odkrywamy Europę za

Jak podróżować za względnie małe pieniądze? Jeśli należysz do grupy takich ...

Ściany szklane

Jeżeli padliście dawniej ofiarą jakiegokolwiek przestępstwa bądź próby przestępstwa, lub ...

Dlaczego warto stoso

Czemu warto stosować naturalne suplementy i kosmetyki O tym, że naturalne ...

Mieszkania

Mieszkania Właśnie to jest powodem zawyżonych cen mieszkań. Wszyscy się targują, ...